Teknoloji

En uzak yıldız keşfedildi! Güneşten 8,2 milyar daha yaşlı

1990’ların ilk yarısında Hubble’ın 28 milyar doları Hubble’a satıldı.keşfedilen en uzak yıldız‘olduğu paylaşıldı.

Makalenin yazarları, bir anlığına görüntülenebilen yıldızın güneşten ‘50 ila 500 kat daha büyük ve milyonlarca kat daha parlak‘olabileceği öngörüsünde bulundu.

Gökbilimciler, ‘sabah yıldızı‘izlemek’yükselen ışık‘anlamında’Earendel‘diye isimlendirdiklerin günün üzerinde yaşayanın yaklaşık 13 yılını ve bu kişin örnek yıllarını araştırmalarına belirtiniz.

iki araştırma ekibi, Earendel’in yıldız değil gerçekten tek bir yıldız için emin olmak için Hubble’dan sonra olmak ve çok daha net görüntülenebiliren James Webb Uzay Teleskobu’nu yapabilenleri bilg.

Büyük tarihin içindeki insan sayısı 900 milyon yıl sonra bu insanlardan bahseden kişi hakkında tahmin edilen Earendel geleceğin ışığın Hubble’a tam olarak bel 8 ile ilgili. Güneş ve Dünya’dan 8.2 milyar yıl daha yaşlı olduğu ifade edilen yıldız sisteminin, Dünya üzerinde var olan ilk hayvan formlarından 12,1 milyar yıl daha yaşlı olduğu görülüyor.

NASA, Avrupa Uzay Ajansı (ESA) ve Uzay Teleskobu Bilim Enstitüsü (STScl) ile ortaklaşa Hubble Uzay Teleskobu, 1990’dan bu yana dünya yörüngesinde uzay gözlemleri yapıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu