Teknoloji

Araştırmacılar Kuzey Yarımküre’nin yeni permafrost haritasını çıkardı

Havadan fotoğrafçısı, Çin üretimki birnin yetiştiren Sichuan-Tibet karayoluu görülüyor, 31 Mayıs 2020. (Fotoğraf: Li Mengxin / Xinhua)

Earth System Science Data, makalesine göre, dünyada ilk bulunanlar arasında yer alıyor.

Büyük miktarda alan verisi ve çok sayıda uydu verisinin entegre edilmiş olduğu bir topluluk stratejileri ile istatistiki eğitim bilgilerinin bu haritanın, öncekilerden daha doğru olduğu düşünüldüğünde.

Harita, Kuzey Yarımküre’deki permafrost öğrenci buzullar ve su kütleleri hakkında yaklaşık 14.77 milyon kilometrekare olduğunu gösteriyor.

Chin Bilimler Akademisi Kuzeybatı Eko-chèvre ve Kaynaklar Enstitüsü’nden araştırmacı Ran Youhua, Kuzey Yarımküre’de ana zemin’ örneğinde, Yüksek Arktik’te farklı soğuk permafrosttan Qinghai-Tibet Platosu veistan Platosu gibi küçük enlemlerdeki Alpin ve Yüksek plaka yerki permafrosta kadar bariz bir enlemsel olmadığını söyledi.

Üçüncü Kutup’taki yaklaşık ortalama zemin yaklaşık eksi 1,56 santigrat dereceyken, Kuzey Kutbu permafrostunun yaklaşık eksi 4.70 santigrat derece.

Haritada permafrost, her iki yapıda olan her bir katmanın zemin katmanında yer alır.

Harita, küçükki afetler, karbon planlı, plan planlama ve araştırmaları planlamak için ücretsiz planlama için planlama olarak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu