Spor

UEFA, Avrupa Süper Ligi projesine destek veren kulüpleri affetti

UEFA Temyiz Kurulu, Avrupa Süper Ligi projesini destekleyen Barcelona, ​​Juventus ve Real Madrid hakkında disiplin soruşturmalarını askıya aldı.

UEFA’dan yapılan açıklamada, “UEFA’nın yasal çerçevesinin olası ihlali nedeniyle, sözde Superliga projesiyle ilgili olarak Barcelona, ​​Juventus ve Real Madrid hakkında başlatılan disiplin soruşturması, sanki davalar hiç açılmamış gibi geçersiz ve hükümsüz ilan edildi.”

İngiltere Arsenal, Manchester United, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Tottenham, İtalyan Milan, Inter ve Juventus, İspanyol kulüpleri Atletico Madrid, Barcelona ve Real Madrid, Nisan ayında ortak bir açıklama ile Avrupa Süper Ligi’ni kurmaya karar verdiklerini açıkladılar. . UEFA, FIFA, ulusal federasyonlar ve taraftarların yoğun tepkisinin ardından Barcelona, ​​Juventus ve Real Madrid dışında diğer kulüpler de girişimden çekildiğini açıkladı.

İnisiyatifi desteklemeye devam eden kulüpler, konuyu yargıya taşıdı. 17. Madrid Ticaret Mahkemesi de Temmuz ayında UEFA tarafından Avrupa Süper Ligi’nin kurucu kulüpleri hakkında açılan disiplin soruşturmasının durdurulmasına, ceza ve kısıtlamaların kaldırılmasına karar verdi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu