Spor

Milli boksör Buse Naz Çakıroğlu hedeflerini anlattı

Tokyo Olimpiyatları’nda gümüş madalya kazanan milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, 2024 Paris Olimpiyatları’ndan altın madalya ile dönmek için gece gündüz çok çalışacağını söyledi.

2020 Tokyo Olimpiyatları bayanlar 51 kiloda gümüş madalya kazanan milli boksör Buse Naz Çakıroğlu, antrenörü Nazım Yiğit ve Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk’ü ziyaret etti.

Ziyaret sırasında konuşan Çakıroğlu, olimpiyatlardan önce memleketi Trabzon’daki Türkçe Olimpiyat Hazırlık Merkezi’nde kamp yaptığını ve herkesin kendisine çok yardımcı olduğunu ifade etti. dedim.

Hedeflerinden bahseden Çakıroğlu, “Önce İstanbul’da yapılması planlanan dünya şampiyonasında Türk bayrağını yükseltmek istiyorum. Ardından 2024 Paris Olimpiyatları var. Gerekirse gece gündüz çok çalışacağım. , oradan altın madalya ile dönmek ve başaracağım” dedi.

Çakıroğlu, uluslararası turnuvalarda tüm sporcuların hedefinin İstiklal Marşı’nı dinleyebilmek olduğunu, birçok kez başarılı olmasına rağmen Tokyo Olimpiyatları’nın final maçında bu fırsatı kaçırdığını belirterek, kendisine inandığını ve kendisine inandığını ve gelecek yarışmalarda üstün olmak için çok çalışacağını söyledi.

Çakıroğlu, genç sporculara da tavsiyelerde bulunarak, gençlerin kendilerine güvenmeleri, çok çalışmaları, hedef ve hayallerinin peşinden gitmeleri gerektiğini kaydetti.

Antrenör Nazım Yiğit, Buse Naz’ın çok yetenekli, disiplinli ve çalışkan bir sporcu olduğunu ve gelecekte büyük başarılara imza atacağına inandığını belirtti.

İl Müdürü Öztürk ise Buse Naz’ın değer verdikleri ve sevdikleri özel bir sporcu olduğunu vurgulayarak, Trabzonlu boksörün başarısının onları çok mutlu ettiğini ifade etti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu