Spor

Mehmet Demirkol’dan Beşiktaş değerlendirmesi

Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, Şampiyonlar Ligi’nde kritik Ajax maçı dışında Beşiktaş’ın son durumunu Socrates’in Youtube kanalında değerlendirdi.

Altay-Beşiktaş maçının sakatlıklar nedeniyle analiz edilmesinin zor olduğunu dile getiren Demirkol, “Pjanic sakatlanana kadar çok sayı olmamasına rağmen Beşiktaş maçı istediği gibi aldı. Pjanic Beşiktaş’ın güneşi gibi oldu. Herkes onun etrafında dönüyor. O gittikten sonra boşluğunu doldurmak zor oldu” dedi.

Demirkol, yakında Pjanic olmazsa yerinin doldurulmayacağını vurguladı ve oyunun değişmesi gerektiğini söyledi. Bir yorumcu konuşmasına şöyle devam etti: “Pjanic’in yokluğunda Ajax’a karşı ne yapılacak? Bilmiyorum. Bundan sonra Beşiktaş nasıl bir oyun planı olacak? Cevabı bulmak kolay değil. Ajax’ın tuhaf istatistikleri var. 4’ten sonra PSV İli’ye -0 mağlubiyet iki gol attı. Bu Sergen Hoca’nın kendini kanıtlaması için ayrı bir girişim olacak.”

Demirkol, Ajax teknik direktörü Eric ten Hag’ın Sergen Yalçın’a karşı takımın Klop ve Tuchel’den sonra gelen en önemli isimlerinden biri olduğunu vurguladı.

Ajax maçının can sıkıcı olacağını bildiren Demirkol, “Antrenör elinden geldiğince tecrübeyle bu işi yapmaya çalışacak. Mert Günok’u kalede görürsek şaşırmam. Sergen Hoca’nın yeni bir oyuncu bulması lazım. Tecrübeli oyuncularla oynanacak bir maç Ama Ajax için kadroda durum böyle değil.Baskı oyunu ve oyunu kesinlikle mahvetmeniz gerekecek.Fakat bu baskıyı nereye yapacaksınız?Lizbon.O yüzden pres yapmak sizin için çok önemli. ilk bölgenizde. Mümkün değil. Peki nereye yazdıracaksınız? Analiz ve yeni bir oyun gerekiyor. “

Demirkol, “Kendi adıma konuşuyorum. Oyun bulamıyorum. Neyse ki antrenör değilim. ‘Öğretmen doğru oyunu bulacak mı, bulmayacak mı?’ Muayene. Ama çok zor bir iş. Malzeme yok. Sergen Hoca pirinçsiz pilav yapmaya çalışacak” dedi.

MATE SAVUNMASI KİM OYNAYACAK?

Beşiktaş’ı mevkiden mevkiye değerlendiren Demirkol, “Gol tamamlandı. Sorun yok. Sağ bek tamamlandı. Sol bek tamamlandı. Defans merkezinde sorun var. Serdar burada. Buldum. Altay maçında iyiydi. Ama Altay maçında iyi buldum. Ajax’ın hücum performansı kıyaslanamaz. Nsakala oynayabilir, Josef oynayabilir. Ama orta sahada bu kadar sorun varken Josef çıkabilir mi?” ama orta sahayı ne yapacak? Bu çok zor. Antalya maçında Sousa’yı defansa soktuktan sonra orta saha çöktü. Onu almak zorundaydı. “

Hoca Sergen için “Tavşan şapkasını çıkarması lazım” ifadesini kullanan Demirkol, “Kolay değil, aynı zamanda bir fırsat. Sahada puansız doğru bir plan görmeye hazırım. Siz değilsiniz. B takımıyla gitmeyin. Öyle ise avantajınız var. B takımının otomatik oynaması var. “Karma pozisyonda oynayan çok oyuncu var” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu