Spor

Aspendos’ta Davis Cup açılışı!

BNP Paribas Jr Davis Cup Jr Billie Jean King Cup Dünya Gençler Şampiyonası Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle 8 Eylül-3 Ekim tarihleri ​​arasında Antalya Megasaray Tenis Akademisi kortlarında spor turizmini güçlendirmek ve ülkemizi tanıtmak amacıyla düzenlenen basın toplantısı. uluslararası düzeyde.

Açılış töreni, 21 ülkenin sporcu ve kaptanlarına Aspendos’un tanıtılmasıyla başladı. Turnuvanın açılışı Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, ITF Yönetim Kurulu Üyesi Carlos Bravo, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ve Turnuva Direktörü Özgür Ergüden’in konuşmalarıyla yapıldı. Konuşmaların ardından TTF Başkanı Cengiz Durmuş, Antalya İl Gençlik ve Spor Müdürü Yavuz Gürhan, ITF Yönetim Kurulu Üyesi Carlos Bravo, Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin ve milli sporcularımız Melisa Ercan, Duru Söke ve Atakan Karahan mini bahçede gösteri maçı yaptı. .

ITF yönetim kurulu üyesi Carlos Bravo, etkinliğin 2020’de iptal edildiğini hatırlatarak, bu yıl bu etkinlik için çok heyecanlı olduklarını söyledi. Etkinliğin sponsoru olan Türkiye Tenis Federasyonu’na, Club Megasaray’a ve turnuvanın tüm personeline teşekkür eden Bravo, “Siz değerli sporcular, ülkenizi temsil ettiğiniz için kendinizle gurur duymalısınız. Tüm takımlara başarılar diler, başarılar dilerim. güzel bir hafta.”

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan: “Turizmin başkenti, sporun başkenti Antalya’da tenis heyecanını 3 Ekim’e kadar birlikte yaşayacağız”

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, dünyanın en güzel şehrinde Aspendos Antik Tiyatrosu’nda gençleri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Yılda 300 spor organizasyonuna ve 100 bin sporcuya ev sahipliği yapmaktan son derece mutluyuz. , farklı branşlara farklı heyecanlarla ev sahipliği yaparak onları ülkelerine gönderiyoruz.Turizmin başkenti, sporun başkenti Antalya’da 3 Ekim’e kadar tenisin heyecanını birlikte yaşayacağız.Umarım sevginizi getireceğiniz bir organizasyon olur. , güzel anılarla ayrıldığınız ülkenize kardeşlik ve dostluk. 3 Ekim’e kadar sporda kalın, tüm sporcuları Megasaray’a bekliyoruz.

Türkiye Tenis Federasyonu Başkanı Cengiz Durmuş, dünya mirasına sahip antik Aspendos tiyatrosunda buluşacak olmaktan büyük heyecan duyduklarını belirterek, “Yıllardır en iyi olmak ve gençlerimizin tenis becerilerini en üst düzeye çıkarmak için mücadele ediyoruz. Bakanlığımızdan aldığımız hedefler.

Tenisin Türkiye’nin her yerinde oynanabilmesi için yaptığımız her projenin arkasında durduk. Bugün geldiğimizde Türkiye tenis oynuyor. Türkiye’nin tenis oynayarak dünyadaki yerini aldığını vurgulayan Durmuş, “Mücadelemizi hem Avrupa’da hem de dünyada en üst seviyeye çıkarmamız gerekiyor. Tabana yükseldikçe artık sporcularımızın teniste her yerde başarılı olduklarını görebiliyoruz. Aşağıdan gelen çok başarılı sporcularımız var ve bunun için çok heyecanlıyız. Gençlik ve Spor Bakanlığımız her yerde sporu sağlayacak önemli tesislere sahiptir. Özellikle bakanımız tüm projelerimizi destekledi ve takip etti. Birçok ödül kazanmış bir ülke olarak dünya tenisinde yerini almış bir tenis ülkesi olduğumuzu gösterdiğimiz bir haftaya giriyoruz. 21 ülkeden 32 takımın ITF’in bize olan inancıyla yarışacağı bir haftadayız. Turnuva öncesi tarihi mirasta buluşarak gençlerin turnuva öncesi heyecanına ortak olmak istediklerini belirten Başkan Durmuş, “Bakanlığımız çatısı altında buluştuğumuz bu organizasyonda sponsorlarımız bizim için çok değerli. ve Megasaray 21’i bu turnuva için görevlendirdiler ve konaklamalarından ulaşımına kadar her şeyimizle yanımızda olup ülkemize olan desteklerini esirgemediler. Biz ancak birlikte olursak başarılı olabiliriz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

“TÜRK TENİSİNİN GELİŞİMİ BELLİ”

Megasaray Tenis Akademisi’ni kurarak tenise dünya çapında ses getirecek turnuvalar düzenlediklerini söyleyen Şahinler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Şahin, “Türkiye Tenis Federasyonu’nun ana sponsoru olarak birçok önemli turnuvayı ülkemize kazandırdık. ülke.Cengiz başkanımla onları daha da çok getireceğiz.Pandemiye rağmen Megasaray yılın ilk yarısında 70’e yakın yurt içi ve yurt dışı turnuva düzenledi.Önümüzdeki aylarda yapılacak turnuvalarla birlikte 100’e ulaşacağımızı düşünüyoruz. “Geçen kış Avrupa’nın hiçbir yerinde bizim gibi turnuva olmadı. Akademi (MTA) dünyanın dört bir yanından 5.000’den fazla tenisçiyi ağırladı. Antalya ve Belek’in markalaşmasına büyük katkı sağlandı.”

Megasaray Tenis Akademisi’nin artık dünya tenis camiasında bilinen ve çok konuşulan bir marka haline geldiğini belirten Şahin, “Junior Davis Cup (boys) ve Billie Jean King gibi yarın başlayacak olan dünya gençler tenis kupalarını buluyoruz. Kupa (kızlar) ) çok önemli turnuvalar.Bu turnuvalardan çıkacak yetenekli gençler önümüzdeki yıllara damgasını vuracak. İlk girenler onlar olacak. ITF de bu etkinliğe büyük önem veriyor. Özellikle Başkanımız Cengiz Durmuş’un değerli çalışmaları ve 2 milyon TL’lik sponsorluk katkımız ile Türkiye Tenis Federasyonu’nu ilk kez Türkiye’ye kazandırdık. Bu, Federasyon ile yaptığımız işbirliğinin en güzel örneklerinden biridir. Bu işbirliğini desteklemek ve bu tür önemli turnuvalar Türk tenisinin gelişmesi ve yaygınlaşması için temel teşkil edecek, ülkemizin daha iyi tanınmasına katkı sağlayacak ve aynı zamanda ülkemize döviz kazandırarak daha çok turist çekecektir. toj. 21 ülkeden misafirlerimizi candan selamlıyorum. Turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar diliyorum” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu