Sağlık

Uzmanından Ramazan’da bağışıklığı artıran 11 besin önerisi

Beslenme ve Diyet Kliniği’nden Diyetisyen Selin Nur Ünal, sürdürülebilir için büyümek için yetiştirilecekler ve bağışıklığı ile ilgili bilgiler hakkında bilgiler edindim.

Ramazan için, ağır beslenme oruç tutalar ve yaşam biçiminin bir ay olabileceği diyetisyen Selin Nur Ünal, “Aşırı yağlı, tuzlu ve yemekler ile gıdalardan yiyeceklerden Ramazan’da uzak durulmaserere” Bu tüketilenlerin fazla kilo alımına neden saldırıya, susuzluğunu daha fazla tüketmeye ve tüketmemeye karar vermesinde bulundu.

SAHUR ÖĞÜNÜNÜZÜ ATLAMAYIN

Sahura kalkmadan oruç tutmanın ücretini artırdığını Dyt’i dile getirmiyor. Ünal şekerinizi daha çok kullanın, gününüzü tatbikinizi gözden geçirirseniz, gidişinizden çok daha fazla neden olur. Tek porsiyonlar küçükler yerine, iftardan sonra halinde olurlar. Hızlı yeme beceriniz varsa bu durum sistem problemlerini tetikleyebilir. Söndürmenin daha rahat kullanımı için besinleri eğitmek ve çiğneyerek tüketin” diye konuştu.

YETERLİ SİVI TÜKETİN

Susama ıslık duyulmasa bile iftar ve sık sık su içilmesi vurgulayan Dyt. Ünal, “Süt, ayran, sade madenden yanı sıra ıhlamur ve kuşburnu gibi bitki çayları tercih edebilirsiniz. yetersiz etkilenebilir vezlık sistem olumsuz etkilenebilir vezlık görülebilir”Dedi.

İFTARDAN 1.5- 2 SAAT SONRA YÜRÜYÜŞ YAPIN

Dyt. Son olarak, 1.5-2 yaşındaysanız, fiziksel aktiviteniz ihtiyacınız olan egzersiz sayısı ile sınırlı olacaktır.

AŞIRI VE YAĞLI YEMEKLERDEN KAÇININ

İftardan sonra şerbetli tatlılar yerine sütlü tatlılar (sütlaç, güllaç, muhallebi vb.) Veya meyveler, hoşaf ve kompostoların tercihni ifade eden Dyt. Ünal, “Böylece hem kan şekeriniz daha ilerler hem de sisteminiz daha rahat eder. Aslında ihtiyacınız olmayan dağınıklıktan kurtulmanız mümkün. Bu tüketilenlerin fazla kilo alımına neden savaşmaya, susuzluğunu daha fazla zorlamaya ve ambalajı tüketmenize yol açmanıza yardımcı olun. Kızartma, kavurma gibi cesur davranmak, haşlama, şekilde tercih edilir. Besleyici özellikleri rafine şekerden yüksek besinler ve fast-food türünden besinlerin miktarında kısıtlıdır.

MEYVE VE ŞEBZELER TERCİH EDİN

Ramazan’da bağışıklığımızı uygulamak için A ve C vitaminlerden antioksidanlardan meyvelerin meyvelerinin önemli öğelerinden çizen Dyt. Ünal, “E vitamini de sistemin güçlenmesinde etkili olduğu için iyi kaynaklar olan yeşil ağaçlar, kuru baklagiller ve fındık, ceviz gibi yağlı tohumlara beslenmenizde yer veriyorsunuz. Bağışıklık D vitamini önemli rol oynamaktadır. Güneşten faydalanmanın mümkün olmayan hallerdede uzmanlarında besinesteği olarak D vitamini kullanılabilir ”if kullanımlar.

Dyt. Ünal, Oruç tutarken, kendi sistemimizi premizinin bir başka yolun da besin besinleri (pırasa, enginar, soğan, sarımsak, turşu, şalgam suyu ve probiyotik ürünler) (kefir, probiyotik ürünleri)

İFTAR VE SAHURDA GÖZ ARDI EDİLMEMESİ GEREKENLER

İftara peynir, domates, gibi kahvaltılıklar veya çorba gibi hafif yemeklerle 10-15 dakika sonra az yağlı öğle yemeği, öğle yemeği ve salatayla devamimize zeytinyağlılar yemekte. Ünal, iftarda ve sahur sofrasında dikkat edilmesi gerekenlerle ilgili şu bilgilerle ilgili bilgiler:

“Kan şekerini hızlı bir şekilde yükselten, pirinç pilavı, pişirmek gibi tatlardan faydalanmaktan hoşlanırsınız. yerine bulgur pilavı, tam gözlem veya kepekli makarna vb. Tercih edebilirsiniz. İftar ve hurda kan şekerini bolsayen, uzun sürekluk tısı, yavaşilen proteinli ve lifli besleyiciler, tam kilolu ürünler (tam geç buğdaylı, kepek ekmeği, taze sebze, hurma, cevizli ürünler) , kavrulmamış fındık veya badem tercih edin. ”

UZMAN HEKİME BAŞVURUN

Rahatsızlığı olanlar veya referansınızla ilgili uzman hekime başvuruları resimlerin çizen Dyt. Ünal, uzman bir hekim tarafındannıza devam ediyorsa veya kontrolünden emin olun bir önce, ziyaret planlama planlaması, bu durumda beslenme planını planlamadan önce görüşülmekten emin olun.

BAYSIKLIK SİSTEMİNE FAYDALI 11 BESİN

Dyt. Ayrıca Ramazan, aşağıdaki 11 yaşındaki çocuklara sahip dünyadaki tek sistemdir:

Ceviz: Ramazan enerjiyi verecek ve bünyeyi zinde tutacak besinlerin başında Omega-3 olan ceviz yer alır. Folik asit, B6 ve E vitamini içeren ceviz aynı zamanda melatonin içermesiyle vücut saatini düzenlemeye yardımcı olur. Kalp ve beyin sağlığı için beslenmenizde cevize yer verin.

Badem: Sofralarınızda yer alması gereken bir başka besin ise çiğ bademdir. İçerdiği yağ asitleri sayesinde, kandaki dengedeki süreklukları dengeleyebilir. Öğütülerek badem unu kullanıma getirilip yerine alternatif olarak kullanılabilir.

Kuru erik: Zengin lifli paketleme dostu yiyeceklerden biri olan iftar tatlı önerilerine birebirdir. A ve C vitamini, diğer potasyum kaynakları olan kuru erik kuru meyvelere kıyasla kan şekerini daha dengeli yükseltir. Oruç tutarken kabızlık durumunda kuru erikleri suda yumuşattıktan sonra gıda ile blenderize edip marmelat kıvamında da tüketebilirsiniz.

Kuru sayısı: Glisemik maliyet ve yaşam yüksek kuru kayısılarından eksik olmadı. Yüksek A vitamini yanında sıra kabızlığı önlerinde. Demir eksikliğinde, önerdiğimiz bir besindir.

Tam buğday ekmeği: Sofralarımızın olmazsa olmazı ekmek tercihiniz tam ekmeğinden yana olsun. B vitaminlerinden zengin, lif oranları yüksek tam eğitim okulları eğitimleri ile uzun süre tokluk.

Kefir: Oruç tutarken bağışıklığın düşmemesi ve sindirim gücülüğü çekmemek arasında eğitime devam etmek kefir eklenebilir. Protein sayesindekluk bu vesileyle küçük bir görünüm iksiri niteliğindedir.

“Yumurta: Sahur dosyalarının içeriği kaliteli protein üretimi. Besin ögelerinden tam faydalanmak için taze yumurtayı 8-10 dakika kullanım biçiminde tüketin.

Yulaf: Beta glukan içeren yulaf ezmesi, kompleks biçiminde oluşur. Süte, yoğurda karıştırarak taze meyvelerinizi yulafla taçlandırılabilir.

“Zeytin: Zengin antioksidanlar ile sağlıklı yağları içeren zeytin hem ömür zengin hem de bir besin maddesidir. Rengi farkksizin az tuzlu veya tuzsuz olarak Ramazan’da da tercih edilebilir.

“Fındık: Bu durumda iltica durumunda da E vitamini kullanılmaktadır. İftar sonrası rahat bir sindirim için yeşil çay veya rezene çayının çiğ veya tatsızdır. Tüketmesi, olan çikolata enerji veren bir alternatiftir.

“Tahin: İçerdiği, demir, bakır ve selenyum, bağışıklığı tahin, geçişi hızlandırarak eğitim sisteminde eğitime katılırlar. Taze meyve doğrultusunda tahin ekleyerek iftar gönderip bir tatlı alternatifi oluşturabilirsiniz. Başka bir deyişle, enerji arzı, ihtiyacınız olan enerji miktarını kontrol etmek için yeterli değil.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu