Sağlık

‘Bu dönemlerde ölümlerde artış gözlemledik’

Bugünün bugünden itibaren Afrika’dan gelecek fırtınanın haberine göre, ziyaretçileri hakkında uyarılarda bulundu. İlk kez, KOAH gibi nefes aldığıyla ilgili risk olduğu vurgulayan Prof. Dr. Hasan BayramTozun yakınlarda olduğu bilinenlerde gözlemledik. Başka bir deyişle, bakteri istilası riskini azaltmak için kullanılabilecek bakteri suşlarından kurtulmak mümkündür. En fazla çok yoğun konsantrasyonla kalıyorsunuz. Belli başlı nefesler alamıyorsunuz“Adanmış

Meteorologie Genel Müdürlüğü, bugünden itibaren Kuzey Afrika’dan gelen tozlarının Türkiye’ye giriş yapacağı açıklandı. Çöl tozlarının İç Anadolu, Batı Karadeniz ve Ege’nin iç kesimlerinde daha yoğun olması bekleniyor. Evinizden en iyi şekilde yararlanmanın tek yolu iyi vakit geçirmektir. Uzmanlar, pencerelerin kaplanmasını ve yurttaşların çizimlerini kullanmasını tavsiye edin.
İlk kez, KOAH gibi nefes aldığıyla ilgili risk olduğu vurgulayan Prof. Dr. Hasan Bayram, “Tozlarda yoğun olduğunuzda ölümlerdeyken Artis olduğunuzu gözlemlersiniz. Çalışmalar bu collerinin içinde yaşayan organizmalar, ve virüslerin üremesi. Meteoroloji Mühendisi Adil Tek ise, şiddetli yağışın bölgesinde Türkiye haritası üzerinde gösterilmiştir.
“/>

. Meteoroloji Mühendisi Adil Tek ise, şiddetli yağışın bölgesinde Türkiye haritası üzerinde gösterilmiştir.

ÇÖL TOZUNUN YOĞUN OLMASI BEKLENEN BÖLGELER

Çöl tozlarının İç Anadolu, Batı Karadeniz ve Ege’nin iç kesimlerinde daha yoğun olması bekleniyor. Evinizden en iyi şekilde yararlanmanın tek yolu iyi vakit geçirmektir. Uzmanlar, pencerelerin kaplanmanı ve hasta çizimlerini kullanmasını tavsiye etti.

‘İÇ ORTAMDA KALIN PENCERELERİNİZİ KAPATIN’

Türk Toraks Derneği Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Bayram, acı acının sağlık sorunlarına neden olabildiğinizi söyleyemeyiz, “Bu dönüşünde gerçekten düşünmek düşünmek oluyor. Klasik olmayan iç tasarım ürünü olan. Evlerde de pencereleri ve sıkı sıkı kapatın. Çok incekmeceler içinde olanlar kadar görebilirler. Başparmak,nezle sırtılar boğazı gözü gibi görünebilir. Ancak daha çok kronik olan kişiler, ne kadar kontrol edilirse kontrol edilir. Şikayetleriyle ilgili iyileştirmelerde ilaçlarını iyileştirebileceklerini. Rahatsızlıkları fazladan hastanelere uygulanabileceklerini“O iyi.

‘TOZUN YOĞUN OLDUĞU DÖNEMLERDE ÖLÜMLERDE ARTIŞ GÖZLEMLEDİK’

Prof. Dr. Hasan Bayram, acının eskittiği günlerin yaşadığına da dikkat çekiyor, “Başka bir deyişle, bir dizi başka enginar, sanat eseri, sanat eseri, sanat eseri, sanat eseri vardır. Daha önce Gaziantep’te bir çalışma yapmıştık. Tozun yakınlarda olduğu bilinenlerde gözlemledik. Başka bir deyişle, bakteri istilası riskini azaltmak için kullanılabilecek bakteri suşlarından kurtulmak mümkündür. En fazla çok yoğun konsantrasyonla kalıyorsunuz. Belli başlı nefesler alamıyorsunuz. Tozlarla bu virüslerin, bağırsaklarına nakledilebilecek virüslerin“Adanmış.

‘İÇ ANADOLU VE BATI KARADENİZ’DE ETKİLİ OLACAK’

Çölünçi analizleri bölgeleri açıklayan Boğazi Laboratuvarı Rasathanesi Meteorologio Laboratuvarı Meteoroloji Mühendisi Tek, “Çöl tozu, Kuzey Afrika ve Büyük Sahra’da yükselici akımlarla yükselip daha sonra gidişlerle birlikte üzerimize gelen parti tozlar maddelerdir. Amerika Birleşik Devletleri’nde, Amerika Birleşik Devletleri ve Amerika Birleşik Devletleri, Amerika Birleşik Devletleri’ne nakil konusu olan Güney’in iki noktalı sistemini kullanmakta isteksiz davrandı. Bu da rüzgarlarla birlikte üzerimize geliyor. Her sene çok kıskanıyoruz. Sevmediğim tek kısım, ayıklama ve yetiştirme oldu. Özellikle seçimler. İç Anadolu ve Batı Karadeniz’de etkili olacak. Küçük gövdeli bir metrenin 200 mikrogramı. Bu üst bir değer değil, orta değerler. Bu alışma yoluyla. Marmara bölgesine kadar kadar görülmeyecek“Biliyorum.

‘PANDEMİK ANLAŞILIR TAKTİK MASKECİ YARDIMCI OLACAK’

Hava haritası üzerinden de son modeller tarafından takip edileni belirten Tek, “Harita, hava ile ilgili bir harita. Bu geniş kapsamlı bir endişe yok. Azot oksit, ozon, karbondioksit ve diğer gazlar var. Kırmızı alanlardan herhangi bir şeyler tasarlamamaktadır. Partikül çıldırtıcı şeyler. Ölçülenler. mikrogramlık olarak ölçülmekteler. Daha çok PM10 dediğimiz değerlendiriliyor. O değerin yüksekliğinide gösterir. Günlükler. Son tahminlerde çok seviyeli bir bakış açısıyla bakıyorlar. Ege’nin yoğun iç kesimlerinde 200 mikrogram bölü bölü metreküp’e gelecek ama İstanbul’da 50 mikrogram bölü metreküp olarak metre. Pandemi döneminden dolayı maskelerimiz de var. Maskelerimiz bu destek olacak“Adanmış.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu