Magazin

Bitkisel tedavi bacağını yaktı

Ağrı’da yaşayan Nalan Karakaya dizindeki menisküs ağrısını geçirmek için yakınının tavsiyesi üzerine alternatif tedavi yöntemlerini denedi. Karakaya’nın dizlerinin üzerine söğüt kabuğu saran sağ dizinde üçüncü derece yanık meydana geldi. Erzurum Şehir Hastanesi Tedavi Yanan’da tedavi gören Nalan Karakaya, “Dizimde kireçlenme ve sıvı kaybı vardı. Bir yakınım söğüt kabuğunu yakıp toz haline getirdi. Bana tozu verdi. Havlıyor” dedi. Kullandık, güzeldi.’

TAVSİYELERİ KESİNLİKLE KABUL ETMİYORUM

Bu yüzden dizime sardım ve 30 dakika sonra büyük bir acı hissettim. Bandajı açtığımızda dizimde yanık vardı. Önce Ağrı’daki hastaneye, ardından Erzurum’a getirdiler. Doktorlar dizimde üçüncü derece yanık olduğunu söyledi. Bundan sonra alternatif terapiyi veya kimsenin tavsiyesini asla kabul etmeyeceğim. Bir kere yandım umarım bir daha yanmamdedi.

Eşi ile refakatçi olarak kalan İsmail Karakaya (65), “‘Doktor’ adında biri akrabalara tavsiye etti, onlar da hanıma. Söğüt kabuğunu kurutup yaktılar. ağrıyan bölgeleri özellikle beli sardı. “Bunu uyguladığında dizinde yanık oluştu. Tedavi etkili olmadı. Hastamızı Ağrı devlet hastanesine götürdük. Erzurum’a gönderdiler. . Burada gerekli tedaviye başladılar” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu