Magazin

6 adımda beyaz spor ayakkabı nasıl temizlenir?

Sokakta toza ve kire karşı en hassas renklerden biri beyaz tonlarıdır. Bu nedenle beyaz spor ayakkabılar da çabuk kirlenmeye meyillidir ve beyaz rengin çok fazla kir göstermesi kişiyi rahatsız edebilir. Beyaz spor ayakkabılar düzenli olarak temizlenirse satın alındığı günkü gibi temiz, beyaz ve parlak bir görünüme sahip olabilir. Beyaz spor ayakkabılarını evde uygulayabileceğiniz pratik yöntemlerle temizlemeniz mümkün.

Daily Mail’de yer alan habere göre, bir ayakkabı markasında çalışan uzmanlar, beyaz spor ayakkabılarının evde nasıl temizleneceğini anlattı.

İşte bir kişinin sodyum, aseton ve hidrojen peroksiti fırınlayarak 6 adımda uygulayabileceği pratik yöntem;

GEREKLİ MALZEMELER

‘Onun

– 5 yemek kaşığı kabartma tozu

– 1-2 yemek kaşığı bulaşık deterjanı

– 1-2 yemek kaşığı hidrojen peroksit

‘Yumuşak tenli bir diş fırçası

– aseton

BEYAZ SPOR AYAKKABI NASIL TEMİZLENİR?

1- Bir kaseye biraz su ekleyin ve beş yemek kaşığı sodyum dökün. Daha sonra bu karışımı yumuşak kıllı diş fırçanızla karıştırın.

2- Ortaya çıkan beyaz karışıma 1-2 yemek kaşığı sabunluk ekleyin ve elemanları tekrar birleştirin.

3- Karışımı tamamlamak için 1-2 yemek kaşığı hidrojen peroksit ekleyin ve karıştırın. Böylece karışımınız hazır olacaktır.

4- Bu noktada ayakkabılarınızın temizleme işlemine başlıyorsunuz. Yumuşak diş fırçanızı alıp karışıma batırmanız ve ayakkabıları dairesel hareketlerle fırçalamanız gerekir.

5- Ardından bir pamuğa aseton dökmeye devam etmelisiniz. Ayakkabılarınızın tabanlarını asetonlu pamuk ile temizleyebilirsiniz.

6- Son adım, ayakkabılarınızın temiz ve beyaz görünmesi için bağcıkları temizlemektir. Bunun için bağcıklarınızı çamaşır makinesinde yıkamanız yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu