Gündem

Vücudu toprağa gömülü halde bulunan ‘Fatma’ bebek koruma altında

HEMŞİRE FATMA ARADI

Olay, Cuma günü Bahçecik Mahallesi mezarlığında meydana geldi. Hüsnü Özyeğin’den Anadolu lisesi öğrencileri, mezarlığı ziyaret ettikleri mezarlıkta ağlayan bir bebek sesi duyunca çevreyi didik didik aradılar. Bir süre sonra, vücudunun bir kısmı toprağa gömülmüş yeni doğmuş bir bebekle karşılaşan öğrenciler durumu polise ve sağlık ekiplerine bildirdi. Polisle birlikte mezarlığa gelen sağlık ekibi, bebeği ambulansla Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürdü. Hemşirelerin ‘Fatma’ dediği bebeğin tedavisi devam ederken, sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Olayla ilgili olarak gözaltına alınan bebeğin annesi Gülçin E. ve anneannesi Ülkü E. de tutuklandı. Sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede adli kontrol şartıyla serbest bırakılan anne-kız, dün savcılığın yaptığı itiraz üzerine yeniden gözaltına alındı ​​ve çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekiplerince durumu yakından izlenen Fatma bebek, tedavisinin tamamlanmasının ardından koruma altına alınacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu