Gündem

Trabzon uçağında taciz! Hapis istemiyle dava açıldı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Trabzon’a kalkan uçakla seyahat eden 23 yaşındaki üniversite öğrencisi EK, elektrik mühendisi KK tarafından taciz edildiği için şikayette bulundu. Uçakta yer değiştirmek isteyen genç kadın, Trabzon’a vardığında önce şikayet etti. EK, uçakta yaşadıklarını polise anlattı.

Habertürk’ten Enis Yıldırım’a göre; Bursa’da üniversite öğrencisi olan EK, tatilini İstanbul üzerinden geçirmek için memleketi Trabzon’a gitmek istedi. Sabiha Gökçen havalimanı uçağına binen EK, yanında oturan erkek yolcunun kendisini eliyle taciz ettiğini söyledi.

Şüphelinin ilk uyarısını dikkate almadığını ve tacize devam ettiğini belirten EK, “Buna göre elini çekti. Hemen uçak personeline durumu anlattım ve uyarının ardından konumum değişti. Bir süre sonra. , uçak Trabzon’a indi. Polis geldi şikayet ettim” dedi.

SAVAŞ MÜHENDİSİNİ CEZAEVİ İSTEDİ

İstanbul’da yaşamayı öğrenen elektrik mühendisi KK, hakkındaki iddiaları yalanladı. Soruşturmayı tamamlayan savcı, hazırladığı iddianameyi asliye ceza mahkemesine gönderdi. Savcı, KK’nin “taciz yoluyla cinsel saldırı” suçundan yargılanmasını talep etti. Birinci ceza mahkemesinde hakim karşısına çıkacak olan KK’ye 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası istendi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu