Gündem

Pınar Gültekin’in babası: “6 mahkemedir boşuna geliyoruz”

Pınar Gültekin’in Muğla’da öldürülmesine ilişkin davanın altıncı duruşması; Muğla III. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülüyor. Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin mahkemede ifade verdi. “6 yıldır boş yere mahkemeye çıkıyoruz. Sonuçta deliller ortada. Umudumuz bu suça bulaşan herkesin cezalandırılması.” dedim.

Pınar Gültekin cinayeti davası kapsamında daha önce; Cinayet zanlısı Cemal Metin Avcı’nın annesi Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve iş ortağı Şükrü Gökhan Orhan hakkında “delilleri yok etmek” suçlamasıyla iddianame hazırlandı.

“O BİZİM TEK UMEMİMİZ”

ANKA’dan Esma Turan’ın haberine göre, Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, duruşma öncesi Muğla Adliyesi’nde ifade verdi. Gültekin, şunları kaydetti:

“Katil yalnız değil dedik hep. Sonunda dediklerimiz oldu. Kanıtlar ortada. Katilin annesinin izmaritleri ve iş ortaklarının izmaritleri maalesef namlunun içindeydi. “Pınar Gültekin öldürüldü.Sadece cinayete karışmadık, cinayete de gerçekten karıştık.Hep söyledik bugün söyleyeceğiz.Söyleyecek başka bir şey bulamıyorum.Avukatımız gelecek, Bakarız.” Zaten bu ifadeleri mahkemeye sunduk. Dava bugün kesinleşecek.Başta zaten söyledik, 6 mahkemede boşunaydık.Sonunda ifade geldi. Umudumuz, “Kim olursa olsun bu suça iştirak eden cezalandırılmalıdır. O bizim tek umudumuz. Mahkemeden istediğimiz o.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu