Gündem

Kararı veren hakim kim çıktı?

Gazetemiz yazarı Barış Pehlivan “Arka Bahçe” adlı, AKP İstanbul Milletvekili Ravza Kavak Kan’ın, ABD’de tarafından karşılananın İBB tarafından karşılandığını mı?

Pehlivan ürününün satışları, müfettiş işlerine yönelik bir hakimin Kavakçı müşterilerinin tekzip alımlarını gerçekleştiriyor. Pehlivan seçici alan hakimin ise AKP’li İBB döneminde 7 yıl boyunca avukatlık yapan bir isim olduğunu belirtti. Pehlivan, “Bu öyküdeki birimleyiyi kidan ben değilim. Haksızlığa uğramayı yeğ.” dedi.

Pehlivan’ın yönetmenliğinin ilgili bölümü:

ABD’de siyaset yapmak için hak etmeyeceksiniz. Peki, kim bütçenizi karşılayacak? Teksas’ta yaşayan babanız mı yoksa bir belediye mi?

Seçiminizi. Bu artan bir belediyenin şirketinde işe başvurdunuz. O insanların hayatlarını yaşamak için değil, ABD’de yaşamayı planladığınız paralarla değil.

Ne dersiniz?: Hemen işe alındınız. İşte başlamanıza yardımcı olacak bazı şeyler. belediyeden toplam 155 bin lirayıda yıllarını ve 59 bin lirayı buldunuz.

Gün geldi, devran döndü, tatlı hayat bitti. O belediyenin yeni başkanı hakkınızda bir müfettiş görevlendirdi. O müfettiş her bilgisi resmi yazışma ve dekonta temelli bir rapor yazdı. Yetmedi, o belediye hakkınızda suç duyurusunda bulundu. Yetmedi, para faiziyle geri istendi. Gazetecinin tek çıktısı, işte tüm bu yeni alışveriş köşesine taşıdı.

sonra bir hakim çıktı. O gazetecinin “basın hürriyetinin sınırlarını aştığını” söyledi. Yeni çıkan müfettiş raporuna, “zaten güncelliği de yok bu meselenin” dedi. Ne garip, sadece siz değil, gazeteci de şaşırmadı bu karara.

Zira o gazeteci, bakanın altında imzası olanın patronu …

2019’da ustalığa geçen avukatlardan biri görmüş. Sonra YÖK’ün yüksek lisans tezini buldu. Orada özgeçmişi vardı.

Bir de ne görsün o gazeteci? AKP’nin yönetimindeki İBB’de bir yazıyla veren, AKP yönetimindeki İBB’de yedi yıl boyunca avukatlık yaptı.

ki bu hikayedeki bir yandan kendinizi iyiden iyiyim. Haksızlığa uğramayı yeğlerim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu