Gündem

Destici, HDP’li TBMM Başkanvekili’nin görevlerinin askıya alınmasını istedi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, HDP’nin dün Meclis’te düzenlediği basın toplantısında “Adalet, Demokrasi ve Barış Çağrısı” başlıklı bir açıklama yayınladığını hatırlattı.

Açıklamanın her yazı ile kara propaganda ve komedi parçası olduğunu savunan Mustafa Destici, “Birinci maddede güçlü demokrasi istediler. Liderleri, kadroları ve siyasi parti gibi görünen bir örgütün kendilerine özgü olduğunu düşünüyorum. , adayların, politikaların ve söylemlerin bir terör örgütü tarafından belirlendiği güçlü bir demokrasiden bahsedebiliriz.” yorumunu yaptı.

Destici, “Kürt sorununa demokratik çözüm” başlıklı yazıya işaret ederek, “Bu demagojiden çok sıkıldılar ve bunun ne anlama geldiğini ve ‘Kürt sorununun’ amacını biliyorlar” dedi.

“HİÇ SÖYLEMEDİM” BAŞKAN “VE DEDİĞİ TOPLANTIYA KATILDIM”

Destici sözlerini şöyle sürdürdü:

“CHP ve İYİ taraftarları ‘HDP Meclis Başkan Yardımcısıyım’ diyor. Ona ‘Cumhurbaşkanım’ deniyor. Bir söz soruluyor.’ Davanın sonuna kadar ve anayasa mahkemesi karar verene kadar, HDP’nin seçilmiş meclis başkan yardımcısı da dahil olmak üzere tüm meclis görevlilerinin meclise getirilmemeleri için görevlerine ara verilmesini öneriyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu