Gündem

Çiğli’de barınamayan öğrenciler için ‘çözüm toplantısı’

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, ülkenin dört bir yanına kayıt işlemleri için giden öğrencilerin barınma sorunuyla ilgili olarak Çiğli’de çözüm zirvesi adı altında bir toplantı düzenlendi. Ak Restaria’daki toplantıya Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, İzmir Acenteler Odası (İZEKO) Başkanı Mesut Güleroğlu, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi’nin bulunduğu Balatçık ilçesinde görev yapan başkan yardımcıları, şefler ve emlakçılar katıldı.

Öğrencilerin barınma sorununa ilişkin durumun değerlendirildiği toplantıda, Balatcık ilçesinin yeniden adlandırılması için Cumhurbaşkanı Gümüşçü’den mülk talebi geldi. Emlakçılar, Çiğli’nin en hızlı büyüyen bölgesi olan Balatçık Mahallesi’nin adını değiştirmek istedi. Gümüşçü, mülklerin bu talebini organize edeceklerini anket yoluyla mahalle sakinlerine soracaklarını duyurdu.

GÜMRÜK MEMURU: MAĞDURLARI KALDIRALIM

Toplantıda konuşan Başkan Gümrükçü, “Konut mağduriyeti sadece öğrencilerimizin değil, hepimizin sorunudur. Toplantımızda sürecin kilit oyuncularından emlakçılarla görüştük. , sorunu çözmek için neler yapabiliriz diye öğrencilerimizden gelen şikayetler Diğer illerden gelen ve ilçemizi çok iyi tanımayan öğrencileri emlakçılar Yenimahalle, Egekent, Esentepe gibi çevre mahallelere yönlendirirse bu sorunu giderebiliriz. bir dereceye kadar şikayetler. daha fazla gecikmeden, böylece öğrencilerimiz şimdi derslerine konsantre olabilsin. “

EMLAK ODASI BAŞKANI: BİRLİKTE GELEBİLİRİZ

Sorunlu süreçten gayrimenkulü sorumlu görmenin kendilerini rahatsız ettiğini belirten İzmir Acente Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, “Öğrencilerimizin bu mağduriyeti bizleri de üzüyor. Ancak bu fiyat artışına biz sebep olmuyoruz. Başkanımız Utku Gümrükçü sayesinde önemli bir duyarlılık örneği sergileyen böyle bir toplantı düzenledi.Fikirlerimizi ve görüşlerimizi dinledi.Çözüm için neler yapabileceğimizi konuştuk.Sürece dahil olan herkes iyi niyetle hareket ederse ve anlayışla karşılıyorum, bu sorunun kısa sürede çözüleceğine inanıyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu