Gündem

CDC’den endişe yaratan açıklama: ‘Hastaneler dolup taşıyor’

CDC direktörü Rochelle Walensky, Amerika Birleşik Devletleri’nin bazı bölgelerinde hastane yataklarının tükendiğini belirtti.

Walensky, “Bu, şimdi kimin hayran ve kimin yoğun bakım yatağı alacağını tartıştığımız anlamına geliyor” dedi. Bunlar kolay tartışmalar değil ve sağlık sistemimizin olmasını istediğimiz yer de bu değil. “

Walensky, trafik kazası veya kalp krizi nedeniyle gelen kişilerin gerekli bakımı alamayabileceğinden endişe duyduğunu da ifade etti.

Algılanan

Sözcü’de Habere göre, 18-24 Eylül tarihleri ​​arasında ABD hastaneleri CDC verilerine göre günde yaklaşık 9.000 koronavirüs hastasını kabul etti. Bu sayı, yedi günlük ortalamanın 16.489’a ulaştığı Ocak ayının başından çok daha düşük olsa da Walensky, hastanelerin Covid-19’a karşı aşılanmamış hastalarla dolup taştığı konusunda uyardı.

Son zamanlarda Kaiser Health News, Montana’daki bir hastanede çok fazla aşılanmamış Covid-19 hastası bulunduğunu ve hastane kapasitesinin yüzde 160 olduğunu ve hatta hastaları tedavi etmek için koridorların dolu olduğunu bildirdi.

Eylül ayı başlarında, Idaho’daki bir hastane, çok az hastane yatağı olduğu için bazı Covid-19 hastalarını konferans odalarına koymak zorunda kalabileceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu