Gündem

1ölü, 1 yaralı! İETT otobüsü şoförü: 3-5 saniye telefona baktım

İstanbul 40. Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu bulunan sanık Baki Tatlı, tutuklu bulunduğu cezaevinden çıkarıldı. Mahkemeye maktulün ailesi ve avukatları katıldı.

Mahkemede savunma yapan Baki Tatlı, “3-5 saniye telefona baktım. Suçlamanın kovuldu mu diye kontrol etmek isterken bariyerlere çarptım. Bariyerlere çarptıktan sonra aracı çektim. diğer araçlar bana çarpmasın diye emniyet şeridindeydi.İki şeritli bir yoldu.Araç beni sol tarafımdan engelledi.2 çocuk babasıyım,kiralık bir apartman dairesinde yaşıyorum. Olay için üzgünüm. , beraatımı talep ediyorum. Yaklaşık 20 yıldır otobüs şoförlüğü yapıyorum” dedi.

“POLİS TARAFINDAN GELEN CİHAZ YANLIŞ OLDU”

Mahkemede yargıç, “Uyuşturucu içiyor musunuz, sigara içiyor musunuz?” dedi. Sanık Baki Tatlı, soruya yanıt olarak, “Uyuşturucu kullanmıyorum. Olay günü zaten oruç tutmuştum. Kazadan sonra sigara içiyordum. Polislerin getirdiği cihaz arızalı bir cihazdı. Hiç kullanmamıştım. önce uyuşturucu.” Sargı tütün kullanıyorum. Tünel aşağı olduğu için çabuk girdim. Bilmiyorum, olur mu” dedi. Hakim: “Dosyaya göre 8 saniye bakmışsınız.” Sanık sorduğunda Tatlı, “Sanırım telefona 5 saniye baktım” dedi.

Kazada hayatını kaybeden Sevgi Yamaç Yalçın’ın eşi Ramazan Yalçın, sanık hakkında suç duyurusunda bulunarak, “5 yaşında çocuğum var, şikayetçiyim. Cezasını istiyorum. , araştırdım. .Bir kaza daha meydana geldi.Görünüşe göre hiçbir şey olmamış.Her şeyimi kaybettim, şikayetçiyim. Merhumun babası Hüseyin Yamaç da sanık hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Adli Tıp Kurumu’ndan rapor alınmasına karar veren mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

İDDİASI

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 21 Nisan günü saat 06.30 sıralarında Sultangazi Mescid-i Selam’dan 34 TN 2686 plakalı özel halk otobüsünü devralan zanlının İstanbul’a sefer yapmak üzere yola çıktığı belirtildi. 36L hattı. Beşiktaş’ta Balmumcu Tüneli’ne sabah 07:21 sıralarında giren otobüs şoförü Baki Tatlı, araç kullanırken sol elinde şarj bağlantısı olan cep telefonunu araç başında değilken telefonuyla uğraşmaya başladı. hızını azaltmak için 61 km’de 30 km hız sınırı ile tünele girdi ve tünele 61 km hızla girdi.

Çarpmanın etkisiyle savrulan otobüsü tamir etmek için 65-67 km hıza çıkan sürücünün bariyerlere takıldığı, 31 yaşındaki Sevgi Yamaç Yalçın’ın ise araçta sıkıştığı kaydedildi. Otobüse bariyer takılarak hayatını kaybetti. Munür Bozkurt’un vücudu kırılarak ağır yaralandığı belirtildi. İddianamede, sürücü zanlısı Baki Tatlı için “ihmalden dolayı ölüm ve yaralanmaya neden olmak” suçlamasıyla 2 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu