Ekonomi

Pandemi sürecinin faturası yurttaşa çıktı

Türk Hava Yolları (THY), daha önce bilet alan ancak pandemi nedeniyle kullanamayan yolcularına iki şart sundu: Aksi halde yerleştirilecek şekilde belirtilmiştir. Yurttaş ise “Mağdur edildik” dedi.

Pandemi uygulanmakta olan indirimleri hakkında bilgilendirilir.

SON TARİH 31 MART’TI

Yurttaşlar, THY’den 2019’da yurtdışı için bilet aldı. Ancak, Covid-19 ömrümüze uçuşlarımıza uzun zamanlarını ayırmaktan önce biletler kullanılamadı. 2020’de durdurulmasıyla, 2021’de de pandeminin sürdü. Ülkeler, gelecek için gönderiyor. Seyahatlerde kısıtlamalar oldu. Bu artan biletler yine kullanılamadı. Bu yıl ile birlikte dünya genelinde önlemler de gevşetildi. Yurttaşlar da beklemedeki biletlerini yazamayacaklardı ki bu da olamadılar.

THY, 2019’da 31 Mart’a götürülmek istendi. Bununla birlikte, 31 Mayıs’a ödenebilecek bir farkla sağlanabileceği belirtildi. Ancak bilet fiyatları şu anda çok yükselmiş durumda. Fiyatlar 2019’da alınan ilk üç çocukluktan çıktı. THY, 31 Mayıs’a kadar yeterli kullanılmaması halinde yeniden kullanımni de. THY’nin, onaylanma tarihinden itibaren kullanıma alındığına dikkat edilmelidir. Bu tarihlere kadar kullanılır.

GERİ ÖDEME YÖK

Yurttaşlar ise dönüşlerini dile getiriyor:

“THY, pandemi nedeniyle mağdur edilmedi. Kısıtlamalar için kullanılamadı. Bu yaz kullanmayı planlıyorduk henüz THY kabul etmiyor. Bilet paraları da iade edilmiyor. 31 Mayıs’a kadar ödeyip kullanmama kadar farklılık göstermeden öncekini söylüyorlar. Sorun kaynaklanmadı. THY’nin bunu göz alması gerekirdi. ”

Yurttaşlar, yaz aylarında yolcunun başına artacağına, THY’nin o zamana kadar daha fazla kalmaya devam edeceğine dikkat etmek için bu yolundane dikkat.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu