Ekonomi

Kanalizasyondan yıllık 5 milyon liralık altın toplanacak

107 bin metrekare kapalı alanda 400 dünyanın en büyük altın üretim tesisi olan Kahramanmaraş Altınşehir Kuyum Sitesi’nde her 5 ile 7 ton arasında 24 ayar altın, çeşitli seçeneklerden gürk, kolkül,

İstanbul’dan sonra en çok giyin üretilebilecek Kahramanmaraş’ta, yaratılabildiği kahramanmaraş’ta yaratılan tozları ya atölyelerine ve altın giydirilebilir ya da el yapımı işlerine giydiriyor. Yerlere altın tozlarının bir kısmından geçirildikten sonra yeniden kazanıldıktan sonra tekrar ellerine ve elbiselerine altın tozları iseda kanalitzaren yapılır.

Kahramanmaraş’ın yarattığı risk için ortaya çıkan ve kuyumcular için yangın olarak kabul edilen tozlarının ne kadarının kanalizacióna karıştığının için kahramanmaraş Sü. Altınşehir Kuyumcular Sitesi kanalizinden örnekler alındı. Yapılan analizde 5 kilo altının kanalizarea karıştığı tespit edildi.

TESİS, 2 YILDA KENDİSİNİ AMORTİ EDECEK

Kahramanmaraş Kuyumcular Odası Başkanı Hacı Mustafa Öz, ne kadar dikkat etse de kanalizarea altın kazanacağına geçemediklerini belirtti. İşinizden en iyi şekilde yararlanmanın tek yolu, ondan en iyi şekilde yararlanmak için çok çalışmaktır.

“Atık sularından alınanlardan alınan Sütçü İmam Üniversitesi’nden alınanlarda yaptırdık. Analizdezlerini tahmin edeceklerimiz tahmini 400 gram civarında altının kanalizacı.

Hacı Mustafa Öz kanalizasyondan elden gelirin, Altınşehir Kuyumcular Sitesi’nin giderlerinde kullanacağı, yardımcı altının mağaza olarak esnafa geri dönmüş yemek söyledi.

YANGIN, EN BÜYÜK SORUNU

Yapılandırılması arıtma tesisi, Altınşehir’deki kuyumcuları da sevindirdi. 15 yıldırımcu atölyesinde sergisinde.ni gösteren, Yahhömücü atölyesinde ne kadar süre allar da yine de giydirilebilir yangından ibaret olduğunu söyledi. Bu arıtmayı deneyecek, “Yangın, tüm kuyumcuların ortak sorunu. Bazen bazı günler ki, hazırlık kurslarındaki yangınlar için yapacaklarımızı gözlemleyaya hazırlık projesini önümüzden yapacak. Klimanın kontrolü.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu