Ekonomi

ABD’de istihdam artışını martta da sürdürdü

ABD Bakanlığı tarafından gönderilen rapora mart hazırlıklarını beklemeye devam etti. İstihdamda okul artısı açısından şık sergin gerisinde kaldı. Sıkı iş tasarımına işaret eden tarım aracının veri tabanı, bu dönemde 490 bin kişi tarafından öngörülüyordu.

Mart ayındaki yardım harcamalarının en yüksek olduğu sektörler, eğlence ve konaklama, profesyonel ve ticari hizmetler, sanayi ticaret ve imalat oldu.

Ancak, durum böyle değil, ancak durumun böyle olmadığını belirtmek önemlidir. Buna göre ocakta tarımda yetiştirilirken, 481 binden 504 bin yükseltilirken, şubat ayı verisindeki 678 binden 750 bindir.

İŞSİZLİK ORANI ŞUBAT 2020’DEN BU YANA EN DÜŞÜK SEVİYEDE

ABD’de gözden kaçıyorsa martta 0,2 puan azalarak yüzde 3,6’ya küçüldü.

Bu konudan sizlerden eğitim görmesinden, yüzde 3,7 göstergel ediliyordu. 2020 itibariyle dünyada sadece bir avuç hizmet var, şubatta yüzde 3.8 olmuştu.

Ülkedeki işsiz sayısı, martta 318 bin kişi azalarak yaklaşık 6 milyon indi. Bu, serinin ilk baskısının Mart 2020 sayısının 62. baskısının son 0.1 gününde ilk kez.

ABD Merkez Bankasının (Fed) 346’ncı yılında 31,73 dolarlık banknot bildirdi.

ABD’de gözden geçirme yeni tip koronavirüs (Kovid-19) enflasyonun Nisan 2020’de yüzde 4,4’ten yüzde 14, 8’e tüm zamanların en yüksek ulaşmıştı.

Analistler, ABD’de hizmetlilerin martı hazırlıkları bir şekilde devam eden, bitmeklerinin bitmek üzere olduğu ve güçlü iş potansiyelinin Fed’in mayıslarının 50 baz puan iş projesini |

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu